| Screen Finish: | Matte | Compatible Brand: | LP140QH1-SPB1 |
| MPN: |
ALL 30pins EDP Compatible |
Aspect Ratio: | 16:9 |
| Color Depth: | 16.7M 60% (CIE1931) | Contrast Ratio: | 700 : 1 (Typ.) (TM) |
| Compatible Product Line: | LP140QH1-SPB1 | Luminance: | 300 cd/m² (Typ.) |
| Veiwing Angle: | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) | Form Style: | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Type: | 3K IPS Gaming panel | Brand: |
LP140QH1-SPB1 |
| Good View At: | Symmetry | Screen Size: | 14.0 in |